Sběratelé hezkých chvil

Máme pro vás výzvu. Výzvu sběratelskou. Pojďte se spolu s námi stát sběrateli hezkých chvil. Vyhledávejte je, hýčkejte si je a uchovávejte. A začněte třeba dnes.

Jak na to?

Sběratel hezkých chvil chodí po světě s pokorou, s očima otevřenýma. Dívá se, kam se jiní nemají čas podívat. Hledá, kde by jiní nehledali, je trpělivý a soustředěný. A když najde hezkou chvíli, opatrně ji uschová ve své sbírce. Přidá ji k ostatním pokladům, chodí ji obdivovat, pečuje o ni.

Sběratel hezkých chvil nepotřebuje žádné zvláštní vybavení, talent ani rozpočet. Stačí mu zapojit všechny smysly, vědět, co hledá – a co mu to přináší. Každá další hezká chvíle, které si stihneme všimnout a uvědomit si ji, se počítá. I když je zdánlivě prchavá a neuchopitelná, v naší sbírce získá tvář, jméno a smysl. Hezké chvíle totiž dělají hezké pocity. A hezké pocity dělají z lidí dobré lidi.

Zaznamenat si hezké chvíle do zápisníku přináší ještě další benefit. Dává nám možnost si hezkou chvíli ještě jednou procítit a prožít. A pak se k ní vracet, kdykoliv máme chuť a náladu.

Inspiraci a ukázky ze zápisníků 365 najdete zde.

Svou energii vynaložíte správným směrem

pokud si zapisujete své sny, cíle a kroky