Plány místo předsevzetí II. část

 

1. Odkládáte si staré diáře?
Nejste sami! Mít v archivu svůj starý diář má mít tolik výhod, kolik důležitých informací jste zvyklí si do něj psát, kolik vzpomínek zaznamenávat, kolik faktů ukládat, kolik myšlenek sdílet, kolik nápadů nezapomenout.

 

2. Žijeme v rychlé době, až se nám z toho někdy kroutí hlava.
Odborníci radí: Najděte si zpomalovací činnosti! Plnit úkol pomalým způsobem někdy přináší rychlejší (a lepší) výsledky. Zkuste si týden psát do diáře všechno, co děláte. Uvidíte, že váš seznam bude obsahovat mnoho hodin činností, které vás neefektivně obírají o čas.
Způsobům, jak šetřit čas, se budeme věnovat v samostatném blogu.

 

3. Nemáte čas sledovat a rozvíjet myšlenky?
Napište si je! Pak si je v klidu, zato nahlas přečtěte. A pak si je řekněte před zrcadlem. Dívejte se u toho sami sobě do očí a buďte co nejúpřímnější. Sobě samému lhát nemá žádný smysl.

 

4. Naplánujte si meditaci.
Očišťuje mysl, přináší hluboký odpočinek, zlepšuje soustředění. Naplánujte si meditaci pravidelnou a nebojte se toho. Nemluvíme o desítkách minut strávených mimo realitu. Bude vám stačit natrénovat si vlastní postup – začít můžete aromasvíčkou, hudbou, dýcháním a zaměřením pozornosti na jeden bod či událost. Bojíte se slova meditace? Tak tomu můžete říkat třeba rozjímání nebo čas strávený se sebou samým.

 

5. Síla rituálu.
Rituál je příležitost, která nás uzemňuje, umísťuje, vytrhává z každodennosti. K rituálům patří zvyky, rodinné údálosti, oslavy, svátky, setkání s přáteli. Máte v diáři zapsané důležitá data vašich osobních rituálů? Že ne? Tak do toho! Bonusy rituálů jsou hned tři: těšíte se na ně, pak je prožíváte a pak na ně ještě rádi vzpomínáte.

 

6. Máte se rádi?
A jste rádi ve své vlastní společnosti? A jak často se vám to povede? Sebeláska je legální! Nestyďte se za ni a pokud bude potřeba, klidně se o ni poperte. Starat se o sebe, najít si čas na svoje zájmy a relax, to je důležitou podmínkou šťastného života. Jestliže ve svém diáři zpětně marně hledáte váš vlastní #VzácnýČas, něco je špatně a je načase to změnit!

 

Mgr. Xénia Paličková Křížová

Svou energii vynaložíte správným směrem

pokud si zapisujete své sny, cíle a kroky