Předsevzetí jsou stresující, víte, co je lepší?

Sny a plány!

Předsevzetí jsou jako závazek finančnímu úřadu s tučnou pokutou za nesplnění, kterou platí naše svědomí. A sebevědomí. Udělejte to letos jinak.

Místo předsevzetí plánujte a sněte!

Co bychom tak letos mohli stihnout?

Školní brašnička

Je začátek roku, máme před sebou 12 nových měsíců. To je docela dlouhá doba na to, abychom se něco naučili. Slušně španělsky? Průvodcovat po svém městě? Dát první pomoc, namasírovat šíji, upéct svůj vlastní domácí chléb? Vezměte diář a naplánujte si ­- podle svých časových možností a podle svých zálib – nějaký zajímavý kurz nebo školení.

Široko daleko

Jsou místa, kam se dlouho chystáte, ale nebyl čas? Tak se přestaňte chystat a rovnou tam vyražte! Třeba zítra nebo v pátek. Nevyrazíte-li rovnou na to místo, protože je za sedmero horami a řekami, tak šup do cestovky nebo na cestovatelský web a hurá připravit si itinerář. Nejlépe písemně a na konkrétní termín.

Korunka ke korunce

Máte v plánu být letos užiteční a pomáhat potřebným? Nenechávejte nic na náhodu, času je málo a ne každý se cítí v roli dobrovolníka. K přímé pomoci často nenajdeme vhodnou příležitost nebo se to prostě zrovna nehodí. Nevadí, jsou i jiné cesty, jak pomoci. I malá částka, kterou si nastavíte k trvalé platbě na některý z charitativních účtů, může zachraňovat životy.

Příště a lépe!

Zdál se vám uplynulý rok tak nějak nudný, nevýrazný a splývající se všemi předešlými? Tak letos to bude jinak! Podívejte se na nabídky kultury, sportu a zážitků z vašeho regionu a udělejte si časový plán na návštěvy těchto příležitostí. Třeba minimálně jednou za měsíc by to šlo, ne? Za rok tak nasbíráte spoustu nových zážitků a vzpomínek.

Děvče odvedle

K tomu, aby se člověk cítil doma jako doma, pomáhají i sousedské vztahy. Co třeba vymyslet originální sousedské aktivity a setkání? Zkuste pro váš nápad nadchnout dvě tři kamarádky ze sousedství. To by v tom byl čert, aby se vám společně nepovedlo vytvořit šňůru akcí, které propojují lidi, tuží přátelství i pocit domova. Sousedským akcím můžete vyhradit nějaký pravidelný den – třeba třetí pátek v měsíci. Nebo je plánujte vzhledem ke svátkům, prázdninám či jiným zajímavým příležitostem z kalendáře. Prolistujte ho, určitě v něm najdete spoustu inspirací.

Hlavně nezapomenout!

Uvařte si dobrou kávu, zapalte vonnou svíčku, vyložte nohy a vezměte do ruky svůj nový diář. Poznačte si do něj narozeniny, svátky, výročí a důležité mezníky vaší rodiny a přátel. A pak sami – nebo s pomocí přátel či partnera – zkuste ke každému datu vymyslet nějaký vtipný bonmot jako blahopřání. Když budete mít slinu, nebude to trvat déle než hodinu. Pak máte na rok dopředu připravený materiál pro to nejdůležitější – být v kontaktu s těmi, kteří jsou vám nejbližší a nejdůležitější. Vaše přání bude od srdce, správně načasované a originální, protože nebude na poslední chvíli (nebo se zpožděním) šité horkou jehlou.

Mgr. Xénia Paličková Křížová

Svou energii vynaložíte správným směrem

pokud si zapisujete své sny, cíle a kroky