Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají

Období zamilovanosti patří v lidském životě k těm nejmotivovanějším vůbec. Přirozeně. Bez nucení. Bez tisícovek peněz investovaných do osobního rozvoje, bez moudré literatury nebo drahého kouče. Najednou má člověk spoustu energie. Co předtím nešlo, hravě jde, hýří se optimismem, hubne se bez práce, překonávají se předsudky, posouvají hranice.

Škoda, že ještě nikoho nenapadlo toto kouzelné období vzít a udělat z něj pilulky. Stoprocentně by šly na dračku! Než se toto since fiction stane skutečností, nabízíme pár tipů, jak zůstat motivovaným a plným energie i poté, co je uloveno. Poté, co se život dostane zpátky do pohodlna vlněných bačkor a tepla rodinného krbu a láska vesmírná přestane dodávat hybnou sílu pokroku.

Vytvářejte společný smysl

Dva je víc než jeden, to je jasné. Jestliže jste sám schopen hory přenášet, co potom dokážete ve dvou! Místo toho, abyste se cílů vzdali, začněte si je vytvářet. Společně. Nadšeně. Angažovaně.

Překonávejte patové situace

Aby se vám povedlo je překonat, budete muset začít tím, že si je přiznáte. Á, moje patová situace. Vítej. Nech mě, ať si tě prohlédnu a zjistím, co se mi snažíš naznačit. Ať najdu cestu, kudy přes tebe.

Pěstujte obdiv

Co je doma, to se počítá. I v natáčkách, v porodních bolestech, s trávícím problémem nebo frustrací z neúspěchu v práci. Ubraňte se zažitému trendu udělat ze svého partnera inventář a nepřestaňte hledat a nacházet důvody obdivovat jej. Učit se od něj. Inspirovat se.

Překvapení!

Pro koho jiného byste chtěl být mocným králem, nebojácným hrdinou, splněním všech snů, ztělesněním chrabrosti, udatnosti, šarmu a sexepílu než pro svoji milovanou polovičku? Tak pohněte zadkem a něco pro to udělejte!

Mgr. Xénia Paličková Křížová

Svou energii vynaložíte správným směrem

pokud si zapisujete své sny, cíle a kroky